Káblové trasy

Kompletné elektro služby

Obnoviteľné zdroje energie

pre priemysel a domácnosti

Oceľové budovy na kľúč

Konštruktérske a zámočnícke práce

Inteligentné domy a budovy

Obnoviteľné zdroje energie

Solárna škridla

Solárne panely

Solárne fasády

Naštartujte svoj dom k 100%-nej finančnej nezávislosti a k úsporám

Poradíme vám s koncepciou inteligentnej smart domácnosti, pomôžeme vybrať FV solárne škridle na dom, vhodný solárny panel na chatu alebo solárne fasády na väčšie nehnuteľnosti.

To, že zelená energia stále viac hýbe svetom, je fakt, s ktorým sa stretávame už nielen v ojedinelých projektoch vyspelých krajín, ale čoraz viac priaznivcov si nachádza aj v našich končinách, či už vo sfére priemyslu, alebo v živote bežného človeka. Áno, bol by hriech nevyužiť nevyčerpateľnú silu slnka a neprispieť k tak potrebnej regenerácii životného prostredia na Zemi.

Čo to vlastne zelená energia alebo energia z obnoviteľných zdrojov je? Pod týmto názvom sa skrýva pomerne široký potenciál zdrojov, ktoré sa stihnú obnoviť aspoň tak rýchlo ako ich my ľudia stihneme spotrebovať. Hovoríme o energii slnečnej (fotovoltaika), veternej, vodnej, ale aj geotermálnej či biomase. A aj keď bola energia z obnoviteľných zdrojov často kritizovaná za svoju nespoľahlivosť a nie príliš estetický dizajn, dnešok nám ponúka stále viac projektov, ktoré ničím nezaostávajú ani v otázkach dizajnu, ani svojej funkčnosti. A práve takými sú aj fotovoltaické riešenia, ktoré s obľubou implementujeme do priemyselných budov, hál a rodinných či bytových domov práve za účelom zaistenia ich energetickej nezávislosti.

Jedným z najbežnejších produktov fotovolataiky sú solárne panely. Solárne panely využívajú energiu slnka dvomi spôsobmi: buď na výrobu tepla (fototermika), alebo na výrobu elektriny (fotofolaika).

Avšak pri využívaní energií z obnoviteľných zdrojov sme nezostali iba pri solárnych paneloch. Energetickú sebestačnosť firiem a domácností dokážeme navrhnúť a zrealizovať už aj spôsobmi, ktoré vysoko prekračujú hranice spoľahlivosti a estetiky. Solárne škridly svojím dizajnom a prevedením pôsobia ako bežná strešná krytina, no v porovnaní so solárnymi panelmi majú oveľa vyšší výkon a až o 100 % dlhšiu životnosť výroby energie ako solárne panely. Paradoxom je, že na svoj maximálny výkon nepotrebujú priame slnečné svetlo. Vo výsledku tak dokážu vyrobiť rovnaké množstvo elektrickej energie na južnej strane strechy, ako aj na severnej.

Čo sa týka väčších budov, ako sú napr. školy, nemocnice alebo hotely, ani tu sa úspory energií nekladú na ľahkú váhu. Trend energetickej nezávislosti sa stále viac týka hlavne stavieb, na ktorých chod sa vynakladá nemalé množstvo investícií len na zabezpečenie bežnej prevádzky. Solárne fasády vďaka svojej technológii dokážu práve takýmto stavbám vyprodukovať až o 36 % elektrickej energie viac ako solárne panely. Sú ľahké a budovám dodajú okrem moderného dizajnu aj spomínanú energetickú nezávislosť.

Nech už ste väčšia či menšia firma, spoločenstvo vlastníkov, či bežná rodina a máte už dosť vysokých účtov za energie, ste na tom správnom mieste. Prostredníctvom špičkových fotovoltaických produktov dokážeme aj váš dom, priemyselnú alebo komerčnú budovu zmeniť na energeticky nezávislú stavbu s dostatkom energie na jej bežný chod, ale aj na množstvo maličkostí, ktoré prinášajú do vašich životov radosť a nový uhol pohľadu.